"Mężczyzna zobaczył umierającego w ogniu węża i postanowił go wyciągnąć. Kiedy to zrobił wąż ugryzł go powodując nieznośny ból.
Mężczyzna odrzucił węża, a on znowu wpadł do ognia.
Tym razem mężczyzna złapał za metalowy pręt i uratował mu życie.
Jeden z obserwatorów podszedł do mężczyzna i powiedział:
- ten wąż Cię ugryzł dlaczego wciąż próbujesz go uratować?
Mężczyzno odparł:
- naturą gadów jest gryzienie, a moja to pomaganie.
Nie zmieniaj swojej esencji tylko dlatego że ktoś Cię skrzywdził.
Nie trać dobrego serca, ale nauczyć się podejmować środki ostrożności."
